A következő generációs közlekedési és szállító rendszerek fejlszetése kulcsfontosságú az Egyesült Államokban. Ezt hivatott képviselni a Virgin Hyperloop új létesítménye, ami egy újabb lépés annak korszerűsítésére.
A Hyperloop Certification Center megépítését Nyugat-Virginiában tervezik, ahol különböző műveleti fázisokat ellenőriznének és elvégeznék a működéssel kapcsolatos teszteket, hogy a következő évtized végére elidnulhasson az új, körszerű kereskedelmi szolgáltatás.
Az elmúlt években a Virgin Hyperloop folyamatosan fejlesztette és tesztelta a futurisztikus szállító technológiát a nevadai sivatagban. Bár az eddigi tesztek alatt elért maximális csúcssebességa 387 km/h volt a tervezők továbbra is úgy vélik, hogy a mágneses pályán lebegő kapszulák elérhetik a korábban tervezett szuperszónikus (1000km/h fölötti) sebességet.
Szóval még bőven van min dolgozni, hogy beteljesüljön Elon Musk álma. Ezt a fejlősédt szoláglja az új létesítmény is, ahol a saját tesztpálya mellett a kereskedelmi és az üzleti tevékenységre is nagy hangsúlyt fektetnek majd. Ráadásul várhatóan több ezer új munkahely kialakítását segíti elő a térségben.
Bár a figyelem főként az Egyesült Államokra irányul a Virgin Hyperloop számos más országban is dolgozik és tárgyal a kormányokkal az új típusú közlekedési hálózat kiépítéséről. Korábban már bejelentették az indiai Pune és Mumbai közötti, valamint egy szaud-arábiai tesztpályát és egy nagyjából 500 millió dolláros fejlesztési létesítményt Spanyolországban.
A vállalat korábban kiemelte, hogy az Egyesült Államok nagy részén olyan útvonalakat terveznek, amelyek jelentősen csökkenthetik a szállítási időket az ország leggyakrabban látogatott átjáróin keresztül. Továbbá együttműkodve a Missouri Közlekedési Minisztériummal az állam egész területén el akarják érni 25 perces menetidőt.
Reményeik szerint 2025-ig sikerül elérni a technológia megbízható és biztonságos szintjét és 2030-ban elindulhat a kereskedelmi tevékenység is.